آخرین وضعیت درمان مصدومان زلزله کرمان

  • بوسیله
  • ۱۳۹۶-۱۱-۲۴
  • خبر
  • 0

به گزارش سلامت آنلاین ، دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد گفت: در پی حادثه زلزله در منطقه هجدک استان کرمان در روز گذشته ۱۲ آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، بالگرد اورژانس ۱۱۵، تیم ارتباطات رادیویی اورژانس و ۴ واحد درمان پیشرفته (AMP) به منطقه اعزام شدند .

وی افزود: در پی وقوع زلزله ۶,۱ دهم ریشتری منطقه هجدک از توابع بخش کوهساران در شهرستان راور، تعداد ۸ تیم بررسی اولیه از اورژانس پیش بیمارستانی و ۴ تیم بررسی اولیه از حوزه بهداشت این دانشگاه به مناطق زلزله زده اعزام شد .

رشیدی نژاد در ادامه گفت: همزمان مرکز مدیریت عملیات بحران این دانشگاه تشکیل و ضمن اعلام آماده باش به تمامی بیمارستان های کرمان و راور، تیم های DMAT دانشگاه علوم پزشکی کرمان و DMAT شبکه بهداشت و درمان راور فراخوان شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان افزود: برنامه های فراظرفیت در دو بیمارستان اصلی و تعیین شده (افضلی پور، شهید باهنر و علی بن ابیطالب (ع) راور) اجرا و ضمن فعال سازی کامل HICS این بیمارستانها، تعداد ۱۵۵ تخت برای پذیرش مصدومان احتمالی آماده شد .

رشیدی نژاد در ادامه گفت: تیم های بهداشت محیط و مبارزه با بیماریهای شهرستان راور نیز به منظور ارزیابی آسیب های وارده به شبکه های آبرسانی و پیش بینی و کنترل تبعات بهداشتی و احتمالی ناشی از زلزله به مناطق اعزام شدند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان همچنین به اعزام تعداد ۱۲ دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، بالگرد اورژانس ۱۱۵، تیم ارتباطات رادیویی اورژانس و ۴ واحد درمان پیشرفته (AMP) آماده به منطقه زلزله دیده اشاره کرد و گفت: ۵۱ مصدوم که عمدتا” از شهروندان شهر کرمان بوده که به دلیل ترس و فرار ناشی از زلزله دچار آسیب های جزیی شدند، توسط اورژانس به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شدند .

وی با اشاره به اعزام تیم های پشتیبانی و لجستیک حوادث غیرمترقبه (شامل پرسنل خدمات و تاسیسات، خودروهای سبک و سنگین و تجهیزات برپایی آمادگاه ها گفت: با توجه به اینکه ۴ روستای اصلی واقع در بخش کوهساران راور (گزک، گورک، هنک و هفتاد میش) دچار آسیب به منازل و اماکن و قطع برق در این مناطق شده بودند، تمرکز واحدهای بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این محدوده صورت گرفت .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه افزود: درحال حاضر مقرر شد آمادگی تمامی واحدهای عملیاتی و ستادی حوزه بهداشت و درمان تا اطلاع ثانوی حفظ شود .

رشیدی نژاد در پایان فعال سازی و حضور به موقع اعضاء EOC دانشگاه علوم پزشکی کرمان، کشف و بررسی فوری مناطق تحت تاثیر حادثه، فراخوانی فوری تیم های واکنش سریع و حضور به موقع تیمها، فعال سازی فوری HICS بیمارستانها، سرعت عمل مناسب بیمارستان های شهید باهنر، افضلی پور و علی ابن ابیطالب در اجرای برنامه های فراظرفیت و آماده سازی تعداد ۱۵۵ تخت برای پذیرش مصدومان احتمالی، پذیرش و درمان مناسب و فوری تعداد ۵۱ مصدوم ناشی از فرار و ترس از زلزله در بیمارستان ها، آمادگی مطلوب تعداد ۱۴ تیم پشتیبان اورژانس ۱۱۵ و اتوبوس آمبولانس و تیم ارتباطات را به عنوان نقاط قوت و مثبت در امر امداد رسانی زلزله زدگان ذکر کرد.(وبدا)

منبع:سلامت آنلاین

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *