پک تناسب اندام و پوست

آشنایی با انواع عمل های جراحی رایج در دنیا


لیپوساکشن

یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی می باشد. با استفاده از وسیله ای مکش دار، برآمدگی های چربی شکم، ران و باسن برداشته می شود. این روش برای افرادی که دارای کمی اضافه وزن هستند، موثر می باشد. دارای خطرات کمی است که شامل عفونت پوستی و یا تغییر رنگ پوست می باشد.

 عمل بینی یا رینوپلاستی

یکی از شایع ترین انواع جراحی های زیبایی می باشد و بیشتر در بین نوجوانان شایع است.

جراح می تواند اندازه بینی را تغییر دهد. پزشکان توصیه می کنند که تا قبل از سن 14 سالگی، نباید این عمل را انجام داد. بهبودی بعد از این عمل، در طی سه هفته صورت می گیرد.

 عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

مشکلاتی مانند افتادگی پلک بالایی و یا پف پلک پایینی، با این جراحی از بین می روند. با ایجاد برش های کوچک روی پلک، پوست و چربی زیادی برداشته می شود و پلک صاف و سفت می شود. برای کاهش پف کردن چشم،چربی ممکن است از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال یابد. بهبودی در حدود یک هفته طول می کشد و ندرتا برش های جراحی، زخم های قابل توجه را بر روی پوست باقی می گذارند.

 کشیدگی پوست گردن

ضعیف عضلات گردن باعث شل شدن و افتادگی گردن می شود. پزشک جراح با تعدیل و برداشتن عضلات اضافی گردن این مشکل را حل می کند. عمل لیپوساکشن نیز می تواند چربی های اضافی گردن را از بین ببرد. همانند هر عمل جراحی، در این روش نیز خطر ایجاد عفونت وجود دارد. بهبودی بعد از 2 تا 3 هفته بعد از عمل صورت می گیرد.

 کشیدن پوست صورت

این روش جراحی، برای جوان‌تر شدن و نرم‌تر شدن پوست صورت استفاده می شود. با ایجاد برش در طراف گوش، پوست اضافی صورت برداشته می شود و عضلات صورت دستکاری می شوند تا سفت گردند. به ندرت، خطراتی همچون عفونت و آسیب به بافت های زیرین ممکن است پیش آید. این روش جراحی دارای برگشت کمتری نسبت به تزریق بوتاکس و یا لیزردرمانی است.

 لیزر پوست

با استفاده از پرتوهای شدید و تبخیر سطحی، سلول های پوست را از بین می برند. همانطور که لایه های بیرونی پوست برداشته می شود، چین و چروک و لکه های پوستی ناپدید می شوند. روش لیزر برای پوست هایی که در اثر نور آفتاب آسیب دیده اند و جای آکنه موثر است.

کاشت مو

بیشتر مردان و تعدادی از زنان دچار درجات مختلفی از کاهش مو می باشند. معمولا موهای ضخیم در اطراف و پشت سر باقی می مانند. جراح برای کاشت مو مقدار کمی از این موها را به قسمت های طاس و کم مو، انتقال می دهد.

 کشیدگی بازو یا براکیوپلاستی

با افزایش سن، پوست و چربی اضافی از زیر بازو آویزان خواهد شد. با این روش جراحی، پوست و چربی اضافی زیر بازو برداشته می شود و گوشت بازو سفت می گردد. بعدها جای زخم جراحی در قسمت داخلی بازو دیده می شود.

 صاف کردن شکم

در این روش، چربی های اضافی شکم برداشته می شوند و عضلات شکم سفت می شوند. جراحی ممکن است ساعت ها طول بکشد و معمولا زخم دائمی را به جای می گذارد. این روش برای افراد زیر مجاز نمی باشد:

– افرادی که هنوز می خواهند مقدار زیادی از وزن خود را کم کنند.

– زنانی که در آینده می خواهند باردار شوند.

 بزرگ کردن سینه

یکی از شایع ترین جراحی ها برای زنان می باشد. با استفاده از سالین و یا ژل سیلیکون، سینه را بزرگ می کنند. جراح یک برش در زیربغل و هاله اطراف پستان و یا پایین سینه ایجاد می کند.

بعد از این جراحی، شیر دادن به نوزاد سخت می شود.

 کوچک کردن سینه

با این روش، چربی، بافت و پوست اضافی سینه برداشته می شود. کوچک کردن سینه های بزرگ می تواند گردن درد و کمردرد این گروه از زنان را کاهش دهد. خطرات این عمل شامل: از دست دادن حس نوک سینه و به سختی شیر دادن نوزاد می باشد.

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *