استقرار بالگرد اورژانس هوایی در ایرانشهر

محمود رضا ناصح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این بالگرد پس از پیگیری های یک ساله دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی به این دانشکده تحویل داده شد.

وی افزود: بالگرد اورژانس هوایی از فرودگاه پیام به سمت ایرانشهر حرکت و در شهرهای اصفهان، یزد، کرمان و بم برای سوختگیری توقف داشته است.

مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: کادر اورژانس هوایی این شهرستان متشکل از چهار نفر کارشناس فوریت های پزشکی و سه نفر تیم پروازی است.

ناصح اظهار داشت: جا به جایی مادران باردار، مصدومان حوادث ترافیکی و انتقال بیماران دارای وضعیت وخیم در شهرهای زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر از جمله وظایف این بالگرد اورژانس هوایی است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با افزون بر 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت و 19 شهرستان و 187 هزار و 502کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود.

این استان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.

به گزارش ایرنا ایرانشهر در 335 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان واقع شده است.

7314 **3213 خبرنگار: محمد هادی **انتشار دهنده: اکبر نوری

اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedan

منبع:جماران

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *