• صفحه اول
 • >
 • زیبایی
 • >
 • مو
 • >
 • ایازی در افتتاحیه سومین همایش بین‌المللی سرطان در مشهد: 350 هزار نفر در کشور به بیماری سرطان مبتلا هستند

ایازی در افتتاحیه سومین همایش بین‌المللی سرطان در مشهد: 350 هزار نفر در کشور به بیماری سرطان مبتلا هستند

1640703 549 - ایازی در افتتاحیه سومین همایش بین‌المللی سرطان در مشهد: 350 هزار نفر در کشور به بیماری سرطان مبتلا هستند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ سید محمدهادی ایازی در مراسم افتتاحیه سومین همایش بین‌المللی سرطان در مشهد افزود: در کشور نزدیک به ۳۵۰ هزار بیمار مبتلا به سرطان داریم و سرطان سومین عامل مرگ و میر در کشور است.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت ادامه داد: برای پیشگیری از بیماری‌ها و مرگ، راهی جز اجتماعی کردن حوزه سلامت نداریم و نخستین اقدام افزایش سواد سلامت جامعه است.

ایازی با بیان اینکه باید در کل کشور و در سطح محلات، کانون‌های سلامت ایجاد کنیم تا آگاهی‌های جامعه افزایش یابد، گفت: خوشبختانه این کار در سه استان کشور به صورت آزمایشی اجرایی شده است و راه‌اندازی دیگر پایگاه‌ها در دستور کار شورای سلامت کشور قرار گرفته است.

وی توسعه سازمان‌های مردم نهاد در حوزه سلامت را از دیگر اقدامات برای کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها و مرگ و میر عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون ۶۲۰ مرکز فعال داریم که ۷۲ مرکز با موضوع سرطان فعالیت می‌کنند.

ایازی با اشاره به ضرورت مشارکت در توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت گفت: هم‌اکنون ۸۷۷ مرکز فعال در این رابطه در سطح کشور فعالیت می‌کنند که ۵۰ مرکز آن در خراسان رضوی است.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌های مجموعه‌های مختلف در حوزه سلامت به‌خوبی استفاده شود و مشارکت‌های بین بخشی افزایش یابد، تصریح کرد: تحقق این مهم مستلزم آن است که تمامی دستگاه‌ها نقش و وظیفه خود را به‌خوبی ایفا کنند تا کمبود‌ها و نقیصه‌های موجود برطرف شود.

وی تاکید کرد: در شهر اهواز به علت شرایط نامساعد آب و هوایی در یک روز ۱۷ هزار نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند و اگر مجموعه‌های مرتبطی همچون محیط زیست به درستی وظیفه خود را انجام دهند، این نگرانی‌ها در حوزه سلامت کاهش می‌یابد.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه با دستور رئیس جمهور جلسات سالانه مجمع ملی سلامت از پارسال آغاز شده است، گفت: استانداران به عنوان نماینده عالی دولت در این مجمع حضور پیدا می‌کنند و مصوبات آن را در سطح استان و شهرستان‌های خود در قالب برنامه‌های مجمع استانی و شهرستانی سلامت پیگیری می‌کنند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور در حوزه سلامت بر دو موضوع پیشگیری و آموزش تاکید ویژه‌ای داشت، موضوعی که در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دولت دوازدهم قرار گرفته است.

ایازی با بیان اینکه بیشترین سرطان در گروه سنی کودکان، سرطان خون و سپس پوست بوده و خوشبختانه شانس درمان آن‌ها بالا است، گفت: امیدواریم با آموزش‌های لازم میزان فعلی مرگ و میر کودکان سرطانی را کاهش دهیم؛ اگر مادران باردار در معرض دود قرار دارند جنین دچار بیماری می‌شود و پدران و مادران مبتلا به سرطان هم قبل از هرگونه اقدامی در جهت فرزندآوری، باید مشکل بیماری خود را حل کنند.

سومین همایش بین المللی نسترن تا ۱۰ آذر در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال برگزای است.

منبع:صدا و سیما

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *