ایجاد خیریه‌های پشتیبان بیمارستان در کشور

ایجاد خیریه های پشتیبان بیمارستان درکشور

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ،  دکتر محمدهادی ایازی در  همایش دانشگاهی پژوهش و توسعه مدیریت و منابع نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت : پیش بینی شده است در سال 96 برای هر بیمارستان یک خیریه پشتیبان بیمارستان ایجاد و این خیریه ها زمینه جلب مشارکت را به صورت گسترده افزایش و کمک ها را جمع آوری خواهند کرد .

وی افزود : مشارکت خیرین نشان دهنده این است که ما شاهد افزایش امور خیر در حوزه سلامت و بهداشت و درمان خواهیم بود.

 با بیان اینکه خوشبختانه ما در مشارکت خیرین سال به سال در حال افزایش هستیم اشاره کرد و گفت : ما در سال 94 هزار میلیارد تومان مشارکت خیرین را داشته و در سال 95 با افزایش قابل توجهی به هزاروپانصد میلیارد تومان رسیده است و در امسال نیز تا این لحظه نسبت به مشابه دو سال گذشته حدودا دو برابر افزایش داشته ایم.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه گام بعدی برای اجتماعی کردن حوزه سلامت توسعه سازمان‌های مردم‌نهاد است تصریح کرد: هم‌اکنون ۶۲۰ مرکز فعال مردمی داریم که ۷۲ مرکز آن با موضوع سرطان است و گام سوم مشارکت در توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت مدنظر است که در این راستا نیز ۸۷۷ مرکز فعال در کشور داریم.

دومین همایش ملی و چهارمین  همایش دانشگاهی پژوهش و توسعه مدیریت و منابع نظام سلامت دانشگاه علوم پزشکی بابل با حضور 305 مهمان از سراسر کشور از امروز در هتل میزبان بابلسر دیروز آغاز و تا عصر امروز پنجشنبه ادامه دارد.

منبع:صدا و سیما

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *