بالاترین نرخ ابتلا به «ویروس HIV» در سال «2016»

به گزارش مشرق،   سازمان بهداشت جهانی هشدار می‌دهد، شمار ابتلا به ایدز به شکل بی‌سابقه‌ای رو به افزایش است و به مرحله هشدار رسیده است. 

بر اساس آمار و ارقام موجود، سال گذشته بیش از 160 هزار نفر در 53 کشور اروپایی مبتلا به ویروس ایدز شده‌اند؛ این در حالیست که در سال 2007، میزان ابتلا به این ویروس 12 نفر به ازای هر 100 هزار نفر بوده است. 

این رقم در سال 2016 با 50 درصد افزایش، به 18.2 در هر 100 هزار نفر رسیده است؛ اروپای شرقی تقریبا بالاترین آمار ابتلا به ویروس ایدز را به خود اختصاص داده است؛ حدود 80 درصد موارد ابتلا به “HIV” مربوط به اروپای شرقی می‌شود. 

اپیدمی ویروس اچ آی وی در اروپا با سرعت “هشدار دهنده” رو به رشد است؛ چرا که میزان ابتلا به این عفونت تا سال 2016 به بالاترین سطح خود رسیده است.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا (CDC)، عمده‌ترین دلیل ابتلای افراد به این ویروس، تزریق ناایمن و روابط جنسی پر خطر است. 

مدیر سازمان بهداشت جهانی می‌گوید: «در سال 2016، شمار افراد مبتلا به بالاترین سطح خود در سال‌های اخیر رسیده است؛ اگر این روند همچنان ادامه یابد، ما نمی توانیم تا سال 2030 به هدف پایان دادن به بیماری ایدز دست یابیم».

بر اساس داده‌های سازمان بهداشت جهانی، تقریبا 37 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به اچ آی وی هستند.

منبع:مشرق

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *