بیش از یک‌سوم مردم آمریکا مبتلا به آرتریت هستند

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس ، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها نشان می‌دهد، بیش از یک سوم آمریکایی‌ها مبتلا به آرتریت هستند و این در حالیست که چاقی نیز در سراسر این کشور رو به افزایش است. 

بر اساس داده‌های به دست آمده، نرخ ابتلا به آرتریت تقریباً 68 درصد بیشتر از برآوردهای قبلی است؛ ضمن اینکه میزان چاقی در ایالات متحده آمریکا تقریباً با میزان ابتلا به آرتریت برابری می‌کند. 

التهاب مفصل یا آرتریت به برافروختگی مفصل که با ورم و درد و محدودیت حرکت همراه است، گفته می‌شود؛ هر یک پوند وزن اضافه باعث چهار پوند فشار در زانو می‌شود.

یک گزارش جدید دیگر نیز نشان می‌دهد، میلیون‌ها آمریکاییِ دیگر از آرتروز رنج می‌برند؛ در بیش از یک سوم بزرگسالان این کشور میزان آرتریت حتی از نرخ چاقی هم فراتر رفته است. 

سرپرست و محقق ارشد این مطالعه از دانشگاه بوستون می‌گوید: «میزان جراحی‌های مربوط به زانو از سال 2012 در آمریکا بیش از دو برابر افزایش یافته است و این در حالیست که هنوز بسیاری از افراد از ابتلای خود به این بیماری آگاه نیستند و این موضوع نشان می‌دهد، ارزیابی‌هایی که برای این بیماری تاکنون صورت گرفته، ناکافی است».

بر اساس داده‌های مؤسسه ملی بهداشت آمریکا و با توجه به تجزیه و تحلیل‌ داده‌های جدید، حدود 37 درصد مردم آمریکا مبتلا به آرتریت هستند و این آمار تنها 1.1 درصد کمتر از میزان شیوع چاقی در این کشور است.

محقق این مطالعه در پایان گفت: «شیوع چاقی موجب افزایش آمار مبتلایان به آرتریت شده است».

انتهای پیام/

منبع:خبرگزاری فارس

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *