رئیس بهزیستی: زمینه اشتغال 111 معلول در شهرستان ابرکوه فراهم شد

زهره اکرمی، روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 250 معلول شهرستان بیکار هستند، اظهار کرد: هم اکنون 10درصد افراد جامعه با معلولیت های مختلف روبه رو هستند.

وی ادامه داد: 980 نفر معلول تحت پوشش این اداره هستند که دچار معلولیت جسمی حرکتی ، بینایی ، شنوایی ، ذهنی و روحی روانی اند که از این تعداد 70 درصد آنها متاهل هستند.

اکرمی افزود : پرداخت کمک هزینه نگهداری ، تحصیلی و دانشجویی ،حق پرستاری ، ویزیت در منزل ،تحویل وسایل کمک توانبخشی از جمله خدمات ارایه شده به آنهاست .

این مسئول ، پرداخت بخشی از هزینه آزمایش ژنتیک اعضای خانواده معلولان ، یارانه به مراکز حرفه آموزی ، کمک هزینه اشتغال خانگی به افراد واجد شرایط روستایی از طریق طرح توان بخشی مبتنی بر جامعه ، مناسب سازی خودرو آنها ، اجرای طرح مراقبان برای تعدادی از معلولان واجد شرایط بخش دیگری ازخدمات بیان کرد.

رئیس بهزییستی ابرکوه با بیان اینکه امسال 2 هزار کودک سه تا 6 سال در طرح پیشگیری از تنبلی چشم معاینه شدند، افزود: در طرح غربالگری شنوایی نیز در همین مدت با پوشش 100 درصد کودکان انجام شد .

این مسئول گفت: اگر زمینه ابتلا به برخی بیماری ها پیشگیری نشود، در سن هفت سالگی به بالا قابل درمان نخواهد بود و تبعات بعدی آن نیز قابل جبران نیست، تاکید کرد: این قبیل بیماری ها عوارض بسیاری بر اقتصاد فرد، خانواده، جامعه و دولت تحمیل می کنند .

مرکز شهرستان 53 هزار نفری ابرکوه در140کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

7540/2047 خبرنگار: کارگر ابرقوئی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیری

منبع:جماران

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *