مردم مناطق زلزله‌زده مراقب مسمومیت با منوکسیدکربن باشند

«خلیل همایی‌راد» در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: با توجه به زلزله صبح امروز در هجدک راور و احتمال استفاده از وسایل گرمایشی خطرآفرین مانند بخاری‌های غیر استاندارد و ذغال توسط برخی در سکونت‌گاه‌های موقت، احتمال مسمومیت با co و بروز تلفات انسانی وجود دارد.

مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: از این‌رو ضرورت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه در مناطق و شهرستان‌های نزدیک به کانون زلزله و افزایش نظارت و ایمنی طی امشب و شب‌های آتی مورد تاکید است.

دکتر «سیدمحمد صابری» نیز به ایسنا گفت: مردم روستاهای پیرامون کانون زلزله و مناطق اطراف به احتمال زیاد امشب در چادر اسکان دارند، از این‌رو باید توجه جدی به وسایل گرمایش خود داشته باشند و اکیداً از گاز پیک نیک و وسایل گرمازای بدون دودکش و غیراستاندارد هم‌چنین از ذغال چوب برای گرم کردن، چادر استفاده نکنند.

مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان ادامه داد: هم‌چنین به احتمال زیاد شمار فراوانی از مردم شهر کرمان به‌علت اقامت در آپارتمان‌های مرتفع به‌علت ترس از ز لزله به مناطق ییلاقی اطراف رفته که ممکن است وسایل گرمایشی مناسبی نداشته باشند و در معرض خطر مسمومیت با گاز منواکسیدکربن هستند که لازم است، دقت بیشتری داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال ترک‌خوردگی و انسداد مسیر دودکش وسایل گرمایشی هم‌چنین جدا شدن کلاهک و یا دودکش مربوط به سیستم‌های گرمایشی در منازل مستقر در مناطق حادثه‌دیده و شهر کرمان، توصیه می‌شود به‌منظور پیشگیری از خطر گازگرفتگی، مسیر خروجی دودکش وسایل گازسوز مجدداً بررسی و اصلاح شود.


منبع:پایگاه خبری آفتاب

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *