معرفی برگزیدگان جایزه دیابت آکادمی دیابت ایران

معرفی برگزیدگان جایزه دیابت آکادمی دیابت ایران

خبرگزاری آریا- نخستین آکادمی دیابت کشور با حضور نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر، نمایندگان بنیاد پایش بیماری دیابت ایتالیا و جمعی از متخصصان ایرانی و خارجی در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران افتتاح و از برگزیدگان سال دیابت کشور در چهار حوزه آموزش، پژوهش ابداع کننده و دانشمند برتر تقدیر شد.

به گزارش خبرگزاری آریا، در مراسم افتتاحیه این آکادمی که در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، دکتر باقر لاریجانی رئیس آکادمی دیابت کشور و نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر هدف از راه‌اندازی این آکادمی را ارائه آموزش‌های لازم به بیماران و متخصصان حوزه سلامت عنوان کرد و افزود: این آکادمی فرصت هایی را برای انجام آموزش و پژوهش جهت یافتن راه های جدید برای مقابله با بیماری های غیرواگیر به ویژه دیابت فراهم می کند تا هم بیماران و هم متخصصان این حوزه از نتایج این تحقیقات بهره مند شوند.

دکتر لاریجانی تصریح کرد: آکادمی دیابت متعهد به بهبود سلامت بیماران در معرض خطر جامعه و افزایش دانش متخصصان مراقبت های بهداشتی از طریق تحقیق، آموزش و حمایت از آن است.

نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر ادامه داد: همچنین، به عنوان نهاد پیشرو در ارائه آموزش و پژوهش در حیطه دیابت، آکادمی دیابت مستقر در پژوهشگاه متعهد است تا شواهد علمی تولید شده را جهت سیاست گذاری در اختیار مراجع ذی ربط قرار دهد.

دکتر لاریجانی افزود: آکادمی دیابت با ایجاد بستری برای فعالیت های در سطح ملی و بین المللی موجب تقویت پژوهش و آموزش در حوزه دیابت خواهد شد.

همچنین، دکتر لاریجانی با اشاره به همکاری بین پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم با بنیاد پایش بیماری دیابت ایتالیا افزود: بر اساس تفاهم نامه همکاری بین این دو نهاد، طرفین در راستای ایجاد یک شبکه گسترده برای توسعه طرح های جلوگیری و درمان بیماری دیابت همکاری می کنند.

وی ادامه داد، طبق این تفاهم نامه دو طرف ضمن اتخاذ یک رویکرد نظام مند جهت مدیریت و گردآوری داده ها، در حوزه های مختلف مرتبط با دیابت اعم از ارائه آموزش در زمینه دیابت و انجام پژوهش های بالینی با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

گفتنی است در آیین گشایش آکادمی دیابت ایران نمایندگانی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد پایش بیماری دیابت ایتالیا، دانشگاه تور ور گاتا رم و شرکت نوونوردیسک پارس حضور داشتند.

در ادامه مراسم تقدیر از برگزیدگان دیابت کشور برگزار شد. در این مراسم که با حضور دکتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر، دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت و اعضای شورای راهبردی شبکه تحقیقات دیابت و استئوپروز کشور برگزار شد، از چهار نفر از اساتید حوزه دیابت به پاس خدمات ایشان در زمینه آموزش، تحقیق، نوآوری و دانش مرتبط با بیماری دیابت با اعطای لوح تقدیر شد.

در مراسم اعطای جوایز دیابت دکتر باقر لاریجانی ضمن معرفی برگزیدگان تصریح کرد: این جایزه هر ساله با هدف بهبود درمان و پیشگیری از عوارض دیابت در ایران، افزایش تحقیقات و مطالعات بالینی در ایران، افزایش تبادلات بین المللی در زمینه دانش دیابت و تاثیر گذاری بر مدیریت دیابت به بهترین دانشمند، محقق، مربی و ابداع کننده در حوزه دیابت از سوی پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران اهدا می شود.

دکتر لاریجانی گفت: در حوزه تحقیقات دیابت، پژوهشگاه مفتخر است به پاس زحمات دکتر فرشاد فرزادفر رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای غیر واگیر پژوهشگاه در تدوین سند ملی بیماری های غیرواگیرو عوامل خطر مرتبط با آن بعنوان پژوهشگر برتر سال تقدیر نماید.

در حوزه آموزش نیز، دکتر لاریجانی دکتر مسعود امینی پیشکسوت حوزه دیابت و موسس مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم اصفهان را که سالیان متوالی عمر خود را وقف آموزش در حوزه دیابت کرده است شایسته کسب عنوان مربی برتر سال دیابت خواند.

از دکتر محمد ملتی، استاد پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز به عنوان دانشمند برتر حوزه دیابت سال تقدیر شد.

همچنین، بنیاد بیماری های خاص نیز که همواره پشتیبان پژوهشگاه در حوزه ارائه خدمات سلامت در قالب کلینیک های تخصصی دیابت و بیماری های متابولیک پژوهشگاه و آموزش عمومی بوده است به عنوان ابداع کننده برتر حوزه دیابت معرفی شد.

منبع:خبرگزاری آریا

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *