ممنوعیت های ماه اول بارداری

☑️مواد غذایی که موجب انقباض میشود:

شاید تاکنون خانم های مسن به شما هشدار در مورد مصرف شیرین بیان و آناناس داده باشند بله درست میگویند موادی مانند آناناس، شیرین بیان در طول چند ماه اول موجب انقباض میشود و حق با آنهاست! این غذاها قدرت ایجاد انقباضات در اوایل حاملگی دارند، که ممکن است موجب سقط جنین شود علاوه بر آن مصرف شیرین بیان اثرات منفی بر هوش کودک دارد و همینطور باعث پیش فعالی کودک میشود.

شیرین بیانآناناس 

☑️غذاهای دریایی:

همانطور که قبلا گفته شده، مواد غذایی دریایی به طور طبیعی حاوی مقادیر بالایی از متیل جیوه، یک ترکیب که به شدت می تواند مانع رشد مغز جنین شود. از آنجا که ممکن است شما ندانید که باردار هستید بهتر است حتی زمانی که اقدام برای دارید از مصرف غذاهای دریایی دوری کنید. اگر شما هوس ماهی کردید بهتراست ماهی آب شیرین مصرف کنید.

غذاهای دریایی

 

☑️ انواع پنیر نرم:

جلوگیری از انواع مصرف انواع پنیر نرم به دلیل اینکه عمدتا با شیر غیر پاستوریزه تهیه میشوند و می تواند حامل مسمومیت غذایی و سایر باکتری ها باشد. علاوه بر این، پنیر نرم، همچنین موجب نفخ میشود.

انواع پنیر نرم

☑️ غذاهای فرآوری شده/بسته بندی: 
هر چند که آنها در تبلیغات خود بسیار خوشمزه هستند اما در ماه اول بارداری باید شامل پردازش و یا بسته بندی مواد غذایی مانند آب میوه ها؛شیر تغلیظ شده(شیر تغلیظ شده شیری است که برای تهیه آن 60 درصد آب آن کاسته میشود) به دلیل اینکه آنها مملو از باکتری های بیماری زا هستند. به جای آنها از آبمیوه های خانگی و سالاد میوه استفاده کنید.

غذاهای بسته بندی شده

غذاهای فرآوری شده

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *