نوبخت در جشن نفس؛ 25 هزار نفر در لیست انتظار پیوند عضو هستند

۲۵ هزار نفر در لیست انتظار پیوند عضو هستندبه گزارش خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان   گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان ؛  علی نوبخت رئیس انجمن اهدای عضو ایران صبح امروز در مراسم جشن نفس که در برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: انجمن اهدای عضو ایرانیان که از سال ۹۴ به صورت رسمی کار خود را شروع کرده است و از محدود انجمن هایی است که رابطه تنگاتنگی با هنرمندان و دیگر مردم دارد تا به اهداف اصلی اش برسد .

وی بیان کرد: خیرین سلامت کمک بسزایی به ما کرده اند و به اذن الهی با کمک اهدا کنندگان یک زندگی دوباره به بیماران بخشیده می شود.

نوبخت ادامه داد: کسی که مبتلا به مرگ مغزی شده امکان برگشت ندارد و با دستگاه های مصنوعی به اعضا حیات بخشیده و با تایید پزشکان معتمد به مرگ مغزی اعضا را می توان به بیماران اهدا کرد.

رئیس انجمن اهدای عضو ایران عنوان کرد: تصادفات یکی از عوامل اصلی مرگ و میر ایرانیان است و به موجب مصوبه قانون در سال ۷۶ کار اهدای عضو انجام می شود.

نوبخت ادامه داد: سالیانهه پنج هزار نفر مبتلا به مرگ مغزی هستند و از هر فرد فوت شده ۵۳ عضو  برای دیگران  قابل استفاده وجود دارد .

وی افزود: در ایران بیش از چهار میلیون نفر کارت اهدای عضو دریافت کرده اند و در کشوری مثل انگلیس در حدود ۴۶ درصد از مردم شان دارای این کارت هستند و با اینکه امام راحل و رهبری فتوا فرمودند باید میزان افراد اهدا کنندگان بیشتر شود.

رئیس انجمن اهدای عضو ایران گفت: در حدود ۲۵ هزار نفر در لیست انتظار پیوند عضو هستند و من امیدوارم این ارقام در سال های آینده کاهش پیدا کند.

انتهای پیام/

چهار میلیون نفر کارت اهدای عضو دریافت کرده اند

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *