همایش حمایت‌های روانی و اجتماعی از زنان در بوشهر برگزار شد

به گزارش خبرنگار مهر ، علی پولادی ریشهری مدیرکل بهزیستی استان بوشهر ظهر پنجشنبه در همایش حمایت‌های روانی و اجتماعی از زنان با هدف حفاظت از نظام خانواده در بوشهر اظهار داشت: در سال‌های اخیر خشنونت علیه زنان فراگیر شده است و معطوف به کشور و یا قشر خاصی از جامعه نیست.

وی افزود: اکنون دیگر علل مرگ زنان در سنین ۱۵ تا ۴۴ سال حوادث، جنگ و یا بیماری نیست بلکه برخی از مشکلات و عوامل به رفتارهای خشونت‌آمیزی که بر آنها روا می‌شود بستگی دارد.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر افزود: امروزه خشونت تنها به موضوع مرسوم آزار جسمی و فیزیکی نیست بلکه شامل خشونت کلامی، اجتماعی، جنسی، اقتصادی و روانی نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه برخی از بانوان به اشتباه فکر می‌کنند خشونت بخشی از زندگی است، خاطرنشان کرد: در مقطعی به دنبال راه علاج هستند که این خشونت به جنبه جسمی خود رسیده است.

پولادی ریشهری تصریح کرد: تبعیض بین حقوق مرد و زن در جامعه یکی از مواردی است که در صورت افزایش خشونت و پرخاشگری آنها را در پی خواهد داشت.

وی بیان کرد: سازمان بهزیستی با راه اندازی خط ویژه مشاوره، اورژانس‌های اجتماعی ارتقاء روحیه خودباوری و راه‌اندازی خانه امن در راستای کاهش این آسیب‌ها گام برداشته است.

منبع:خبرگزاری مهر

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *