• صفحه اول
 • >
 • زیبایی
 • >
 • مو
 • >
 • پذیرش بیماران با دفترچه بیمه سلامت همگانی در تمام مراکز دولتی و خصوصی استان

پذیرش بیماران با دفترچه بیمه سلامت همگانی در تمام مراکز دولتی و خصوصی استان

به گزارش ایرنا محمد صفدری روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در زاهدان اظهار داشت: هم اینک 2 میلیون و 400 هزار نفر در سیستان و بلوچستان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که یک میلیون و 600 هزار نفر آنان روستایی و عشایر هستند که دولت به صورت رایگان برای آنان دفترچه بیمه سلامت صادر کرده است.

وی افزود: علاوه بر روستاییان و عشایر برای 350 هزار نفر از مردم محروم و فاقد توانایی مالی ساکن در شهرهای سیستان و بلوچستان نیز به صورت رایگان دفترچه بیمه سلامت همگانی صادر شده است تا مانند سایر بیمه شدگان از خدمات درمانی بهره گیرند.

وی ادامه داد: با توجه به نداشتن توان مالی افراد دارای دفترچه بیمه سلامت همگانی در سیستان و بلوچستان برای مراجعه به مراکز درمانی بخش خصوصی، از اول آبان امسال دارندگان این بیمه با هدف کاهش هزینه های درمان فقط می توانستند به مراکز دولتی دانشگاهی مراجعه کنند که این مساله در یک ماه گذشته سبب مشکلات زیادی در پذیرش بیماران شد.

وی گفت: در آستانه سفر رئیس جمهوری به سیستان و بلوچستان به پیشنهاد و درخواست استاندار و نمایندگان مردم این نقطه از ایران اسلامی در مجلس، پذیرش بیماران صندوق بیمه سلامت همگانی زیر پوشش اداره کل بیمه سلامت استان برای دریافت خدمات سرپایی کماکان در مراکز وابسته به بخش خصوصی در محدوده جغرافیایی سیستان و بلوچستان مورد موافقت وزیر بهداشت و درمان آموزش پزشکی و رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران قرار گرفت.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با اجرای طرح بیمه سلامت برای تمام افراد با هویت ایرانی (شناسنامه و شماره ملی) که به هر دلیلی بیمه نبودند، دفترچه بیمه صادر شده است.

صفدری افزود: تیم سلامت برای جامعه روستاییان خدمات پایه را ارائه می دهند و اگر نیاز به خدمات تخصصی و فوق تخصصی داشته باشند از طریق سامانه ارجاع به شهرها مراجعه می کنند.

صفدری افزود: برای بقیه اقشار سیستان و بلوچستان شامل کارمندان دولت، خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، مددجویان بهزیستی، طلاب علوم دینی، دانشجویان و بیماران خاص نیز دفترچه بیمه سلامت صادر شده است.

وی گفت: بیش از 700 میلیارد ریال در 2 هفته اخیر به بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی زاهدان، ایرانشهر و زابل و همچنین سایر بیمارستان های دولتی نظیر نبی اکرم (ص)، تامین اجتماعی و پیامبر اعظم (ص) و موسسات درمانی بخش خصوصی و دولتی و مراکز بهداشتی درمانی روستایی استان پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت سیستان و بلوچستان اظهار داشت: با هدف رفاه حال بیمه شدگان، با پیگیری های صورت گرفته تمامی پرداخت ها به تیم سلامت بروز است.

وی افزود: همچنین به داروخانه های طرف قرارداد بیمه سلامت در سیستان و بلوچستان تا پایان خرداد ماه پرداخت انجام شده است.

به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان با 2 میلیون و 775 هزار و 14 نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع وسعت پهناورترین استان کشور شناخته می شود که بنا به گفته علی اوسط هاشمی استاندار این استان افزون بر 51 درصد جمعیت استان در روستاها و بقیه در شهرها سکونت دارند.

این استان دارای 19 شهرستان است و افزون بر1100 کیلومتر مرز زمینی با کشورهای افغانستان و پاکستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.

3042**6081 خبرنگار: محدثه حیدری گرجی **انتشاردهنده: حیدر سرایانی

منبع:جماران

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *