• صفحه اول
 • >
 • زیبایی
 • >
 • مو
 • >
 • یادگاری از بانوی خیر سلامت/ آموزش 100 مدرسه دخترانه درخصوص غربالگری سرطان

یادگاری از بانوی خیر سلامت/ آموزش 100 مدرسه دخترانه درخصوص غربالگری سرطان

به گزارش
خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، سومین سمپوزیوم بین المللی سرطان نسترن، روز گذشته به شکل رسمی آغاز به کار کرد که در این همایش محمدتقی میراحمدی، مدیر عامل انجمن پیشگیری از سرطان نسترن با بیان اینکه هدف اصلی این همایش شناسایی و یافتن استراتژی‌های پیشگیرانه با چشم‌انداز داشتن جامعه‌ای عاری از سرطان دانست و اظهار کرد: پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان، مدیریت و درمان هدفمند سرطان، تغذیه و مکمل‌های دارویی و نقش آن‌ها در پیشگیری از سرطان و مطالعات پایه و میان رشته‌ای سرطان از محورهای اصلی این سمپوزیوم هستند.

وی ادامه داد: انجمن پیشگیری از سرطان آوای مهر نسترن از سال ۹۴ به وصیت خانم نسترن رزمجو، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که خود نیز در اثر ابتلا به سرطان به دیار باقی شتافت، شروع به فعالیت کرد.

مدیرعامل انجمن پیشگیری از سرطان نسترن، پیشگیری، تشخیص زودهنگام و درمان هدفمند سرطان از جمله اهداف اصلی این انجمن اعلام کرد و افزود: جهت نیل به  این اهداف  ما تاکنون در ۱۰۰ مدرسه دخترانه در مقطع راهنمایی و دبیرستان به آموزش در خصوص غربالگری سرطان، تغذیه سالم، ژنتیک، ورزش و روانشناسی توسط پزشکان، متخصصین و اساتید دانشگاه پرداخته ایم.

میراحمدی گفت: برگزاری کمپین های مختلف، تهیه بروشورهای آموزشی و چاپ و نشر دو فصلنامه انگلیسی و فارسی در ارتباط با سرطان با  عناوین Cancer Press و آوای نسترن از دیگر اقدامات مرکز نسترن است.

وی اضافه کرد: جهت نیل به اهداف پژوهشی و تحقیقاتی،  این مرکز درحال انجام طرح‌های پژوهشی درارتباط با جداسازی سلولهای سرطانی از گردش خون (CTC) باهمکاری اساتید و پژوهشگران حوزه سرطان و ارسال نمونه بیماران مبتلا به سرطان به کشور سوئد است.


راه‌اندازی کلینیک طب پیشگیری و ارتقا سلامت

مدیرعامل انجمن پیشگیری از سرطان نسترن از راه‌اندازی کلینیک طب پیشگیری و ارتقا سلامت توسط این انجمن در مشهد خبر داد و بیان کرد: تشکیل مرکز طب پیشگیری و ارتقاء سلامت با هدف معاینات کامل دوره‌ای، تشکیل پرونده الکترونیک جهت مراجعه کنندگان، انجام برنامه‌های غربالگری، آموزش ارتقای کیفیت زندگی، آموزش مهارت‌های زندگی، ارائه خدمات مشاوره‌ای سلامت و انجام تست‌های تشخیصی تخصصی و تجهیز آزمایشگاه CTC از دیگر اقدامات در حال انجام این مرکز است که به زودی در مشهد شاهد آن خواهیم بود.

میراحمدی عنوان کرد: سومین سمپوزیوم بین‌المللی پیشگیری از سرطان نسترن توسط مرکز مردم نهاد نسترن و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی، جهاد دانشگاهی خراسان و دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان از 8 الی 11 آذرماه درحال برگزاری است.

یادآور می‌شود، شادروان نسترن رزمجو، عضو هیئت علم دانشگاه علوم پزشکی مشهد در تیرماه 1393 به دلیل عدم تشخیص به موقع بیماری سرطان به دیار باقی شتافت، اما در آخرین نفس هایش وصیتی جاودان کرد؛ او از خانواده اش خواست تا به جای صرف هزینه ها و تشریفات مرسوم تدفین، مرکزی برای تحقیقات در خصوص پیشگیری، تشخیص به موقع و درمان هدفمند سرطان بنا کنند، به امید آنکه هزاران نسترن را برای خانواده‌هایشان باقی بمانند.

منبع:خبرگزاری قرآن

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin
قبلی «
بعدی »

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *