۳ نکته کلیدی که با مشاوره قبل از ازدواج  از آن آگاه میشوید

مشاوره قبل از ازدواج

مشاوره قبل از ازدواج بر حول چند رئوس کلی متمرکز است. با انجام مشاوره قبل از ازدواج شما در خصوص مسائل ذیل آگاهی های مناسبی را کسب خواهید نمود .قطعا مسائل مالی  در آغاز یک زندگی مشترک زیاد توسط زوج ها مد نظر گرفته نمی شود، بخصوص آن هنگام که صحبت از عشق و علاقه در میان باشد . آنچه که زوجین جوان معمولا از آن غفلت میکنند نیاز به کسب استقلال مالی پیش از ازدواج است، ازدواج هایی که پیش از رسیدن به استقلال مالی انجام می پذیرند معمولا با دشواریها فراوانی همراه میشوند. استقلال مالی اولین شرط تشکیل یک خانواده است ، متاسفانه فرهنگ ما به گونه ای ست که در صورت عدم وجود استقلال مالی خانواده های زوجین دخالت های بسیاری در امور آنها به انجام میرسانند که این امر زندگی مشترک ذوجین را با دشواری های فراوانی روبرو میکند .

مسائل جنسی یکی دیگر از مسائلی ست که در مشاوره قبل از ازدواج مورد توجه قرار می گیرد. شاید با قطعیت بتوان اظهار داشت تداوم و احساس رضایت از یک زندگی مشترک به میزان زیادی به تداوم یک رابطه زناشویی وابسته است،  یکی از مسائلی که به صورت علمی در یک جلسه مشاوره ازدواج مورد بررسی قرار می گیرد این است که در حین گفتگو با زوجین در یابند اولا آنان تا چه میزان آماده انجام  فداکاری های جنسی در مقابل یکدیگر هستند، آیا آنان آماده اند که نسبت به یکدیگر وفادار بمانند  و دوم آنکه روابط جنسی آنان در دراز مدت تا چه میزان رضایت شان را فراهم خواهد نمود. مسائلی از این دست همگی در یک مشاوره قبل از ازدواج زیر ذره بین قرار میگیرند.

مسائل مربوط به سطح آگاهی ها  یکی دیگر از مسائلی ست که باید مورد توجه قرار گیرد، مسائلی چون سطح هوش ، سطح خانوادگی طرفین ، مسائل مذهبی و اعتقادی و دیگر مسائلی از این دست میتواند در نحوه تعامل زوجین با یکدیگر بسیار تاثیر گذار باشد . بنابر آنچه که گفته شد میتوان به وضوح دریافت در بنیان گذاری یک زندگی مشترک موفق ، طیف وسیعی از مسائل دخیل هستند و همین ضرورت انجام مشاوره قبل از ازدواج را بخوبی نمایان میسازد

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *